Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole 5.4 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

Festiwal Opole 2016

Najbardziej muzyczny festiwal w Polsce! Rusza 53. KFPP OPOLE 2016!

Autor Redakcja

Cztery dni Festiwalowych emocji, siedem niepowtarzalnych koncertów, ponad 12 godzin transmisji na żywo – rozpoczyna się 53. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2016!

W tym roku Telewizja Polska przygotowała szeroką ofertę muzycznej rozrywki dla telewidzów oraz publiczności w opolskim Amfiteatrze. Tegoroczna edycja nie ma jednego szczególnego koncertu, cały Festiwal jest szczególny, wyjątkowy. Widzowie Telewizyjnej Jedynki wiedzą, że podczas „Opola” zobaczą największe gwiazdy, wysłuchają największych przebojów, ale również usłyszą te piosenki, które dopiero staną się hitami. Festiwal w Opolu to marka kojarząca się tylko do pozytywnymi emocjami. I tych emocji będziemy chcieli przekazać jak najwięcej. - zapowiada Radek Brzózka, Rzecznik Prasowy 53. KFPP OPOLE 2016.

W artykule wykorzystane zostały wypowiedzi Radka Brzózki – Rzecznika Prasowego 53. KFPP OPOLE 2016. Kontakt z Rzecznikiem: radek@radekbrzozka.pl

I dzień - piątek (03.06)

Koncert otwierający tegoroczną edycję zabierze nas w filmową podróż po 120 latach kinematografii. Na scenie wystąpi plejada gwiazd wykonujących najbardziej znane filmowe przeboje, które nuci cała Polska. Jednak przed muzyczną podróżą po polskim kinie przygotowany został specjalny program otwierając 53. KFPP: Przed koncertem 120-lecia pojawi się kilka specjalnych utworów, które opowiedzą pewną historię. Każda z piosenek mówi o rzeczach fundamentalnych – m.in. o definicji szczęścia i jego znaczeniu w życiu. W otwarciu wystąpią, poza artystami znanymi od lat, również laureaci ubiegłorocznych SuperDebiutów. Zależy nam aby wykonawcy, którzy wcześniej odnosili sukcesy na tej scenie, ponownie się na niej pojawili. Chcemy dać im szanse, aby zaprezentowali się publiczności jako gwiazdy w koncercie kolejnego festiwalu.

Debiuty to drugi koncert piątkowego wieczoru. Główna nowością koncertu jest repertuar – artyści wykonają swoje piosenki. - To pewne ryzyko dla Telewizji, ale też powrót do najlepszych tradycji i spełnienie oczekiwań krytyków oraz sporej części publiczności. Chcemy pokazać jak w Polsce rozwija się muzyka. Jak czują muzykę nasi młodzi, bardzo zdolni wykonawcy. Podczas koncertu usłyszymy 11 propozycji prezentujących bardzo odległe od siebie gatunki muzyczne: - To nie jest konkurs zawężony do jednego nurtu. Nie mieliśmy takich intencji, aby był to koncert tylko popowy, bądź tylko alternatywny. To jest konkurs, zaznaczę ponownie, przede wszystkim promujący aktualną polską piosenkę, stąd tak zróżnicowany repertuar.

Szczegółowe informacje:
>> "Ta noc do innych jest niepodobna" - koncert piosenek filmowych
>> Debiuty

II dzień - sobota (04.06)

Sobotni wieczór firmowany będzie znakiem Teleexpress'u, który w tym roku obchodzi trzydzieste urodziny. W ramach drugiego dnia 53. KFPP poznamy dwóch laureatów SuperPremier oraz zwycięzców plebiscytu SuperJedynki 2016 – szczegóły obu koncertów owiane są tajemnicą. Można zdradzić jednie, że szczególnym punktem tego wieczoru będzie medley Włodka Pawilka, zdobywcy nagrody Grammy.

Sobotni wieczór to przede wszystkim wszystkim znane przeboje, ale też innowacje technologiczne, które pierwszy raz zagoszczą w opolskim Amfiteatrze: W sobotę głosy można oddawać tylko i wyłącznie poprzez aplikację, która jest już do pobrania w AppStore i Goole Play. To nowość, która naszym zdaniem powinna spodobać się naszym telewidzom. Głownie dlatego, że oddanie głosu jest bezpłatne. Obowiązują oczywiście limity na jeden smartfon.

Dzięki pomysłowości reżysera tych dwóch koncertów Radka Kobiałki to również publiczność w amfiteatrze stanie się żywym uczestnikiem koncertu: Publiczność stanie się częścią scenografii. Każdy widz przed wejściem otrzyma bransoletkę, która sterowana bezprzewodowo przez realizatora światła, będzie świecić w kolorach dedykowanych każdemu występowi. To będzie niesamowite uczucie!

Szczegółowe informacje:
>> SuperPremiery / SuperJedynki

III dzień – niedziela (05.06)

Waldemar Malicki i Flharmonia Dowcipu to pierwsza propozycja Programu 1 TVP na niedzielny wieczór. Świetni muzycy oraz charyzmatyczny prowadzący Waldemar Malicki to przepis na świetne muzyczne show. Telewizja Polska oferuje na swoich kanałach sporo kabaretu, tu bawimy się muzyką, poznajemy ją na nowo w dość niekonwencjonalny sposób. Jest to intelektualna zabawa z muzyką z najwyższej półki. W półtoragodzinnym koncercie zobaczymy prapremierowy program „Grand China Tour”, z którym Filharmonia Dowcipy na wielkie tournée po Chinach – To wielka gratka dla naszych widzów, mamy nadzieję, że to docenią!

Ostatnim koncertem konkursowym jest Grand Prix Publiczności - Złote Opole, podczas którego usłyszymy największe polskie przeboje walczące o Grand Prix Festiwalu: To telewidzowie stworzyli ten koncert, to oni ułożyli program na niedzielny wieczór. Daliśmy wolną rękę, aby poznać gusta Polaków. Jesteśmy bardzo ciekawi kto w tym roku wyjdzie z Opola z najważniejszą nagrodą Festiwalu. Na scenie wystąpią artyści prezentujący bardzo szeroki wachlarz gatunkowy z bogatej historii polskiej piosenki. Głosowanie na Grand Prix Publiczności odbędzie się drogą sms-ową.

Szczegółowe informacje:
>> Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu
>> Grand Prix Publiczności - Złote Opole

IV dzień - poniedziałek (06.06)

Scena alternatywna zamyka tegoroczny Festiwal. Koncert włączony w 53. KFPP organizowany jest przez TVP Kultura, gdzie odbędzie się transmisja na żywo. Pojawił się pomysł aby poeksperymentować. Eksperyment, który pokaże telewizji, że jest publiczność która pokocha tych wykonawców, ten gatunek. To nie są artyści, którzy uprawiają muzykę na obrzeżach, kompletnie nieznani, a jednocześnie nie jest to muzyka kojarzona z tą szeroką sceną opolską. Data retransmisji w TVP 1 nie jest jeszcze znana.

Szczegółowe informacje:
>> Scena alternatywna