Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole -1.5 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

WYSTAWA "50/50 czyli tekstem na Opole"

Autor Redakcja

WYSTAWA "50/50 czyli tekstem na Opole" 13-16 czerwca 2013, Opole - Rynek Ratusz to projekt wystawy i projekcji tekstów znanych polskich piosenek napisanych odręcznie i podpisanych przez Autorów (także otrzymanych od Ich spadkobierców) z okazji jubileuszu 50-lecia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

WYSTAWA "50/50 czyli tekstem na Opole"

Organizatorem wystawy jest Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu (www.muzeumpiosenki.pl),  pomysłodawcą i partnerem Stowarzyszenie „Entropia Słowa” (www.entropiaslowa.pl), a kuratorem Artur Wolski.

Teksty piosenek zostały  także przeczytane i zinterpretowane przez aktorów jako poezja, a następnie zarejestrowane w formie dźwiękowej przez Audiotekę.pl. Zaproszenie do współpracy przyjęli: Grażyna Barszczewska, Dominika Kluźniak, Katarzyna Kwiatkowska, Maria Niklińska, Anna Próchniak, Magdalena Smalara, Grażyna Wolszczak, Małgorzata Zajączkowska, Arkadiusz Janiczek, Piotr Ligenza, Rafał  Mohr, Michał Napiątek, Janusz Onufrowicz, Łukasz Simlat, Wojciech Solarz.

Pierwsza ogólnodostępna projekcja zostanie zaprezentowana na Ratuszu na opolskim Rynku 13 czerwca 2013 r. o godz. 21:45.

Na następne projekcje zapraszamy codziennie do końca Festiwalu w godzinach 21:45 – 2:00.