Festiwal Opole 2017

lekkie zachmurzenie
Opole 18.2 °C

Kup bilet

Festiwal na facebook'u!

Koncerty

Debiuty otworzą drugi dzień 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Koncert poprowadzą m.in. Anna Maciejewska i Anna Butrym, znane widzom TVP1 z programu „O!Polskie Przeboje”.

Na scenie amfiteatru wystąpią m.in.: BBR&G („Szmaragdowa mgła”), Arkadiusz Kłusowski („To już za nami”), Karolina Leszko („Oboje wiemy”), Octavia („Gdy zamykam oczy”), Ravel („Wstawaj”), Sen („Wiem”) oraz Aneta Nayan („Nowy dom”), której Telewizja Polska, z rekomendacji Polskiego Radia SA, przyznała „dziką kartę”. W koncercie Debiuty zaśpiewają także laureaci wyłonieni z programu TVP1 „O!Polskie Przeboje” - Leon („Tylko powiedz”) i Ogień („Mary Jane”). Do zwycięskiej jedenastki dołączy również Swiernalis („Dzikie palmy”), Laureat opolskich eliminacji zorganizowanych przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Na początku czerwca zostaną ogłoszone nazwiska dwóch pozostałych uczestników koncertu, wyłonionych także dzięki uczestnictwu w programie TVP1 „O!Polskie Przeboje”.

Najlepszego artystę koncertu Debiutów wybierze Jury i głosujący poprzez SMS-y oraz za pomocą aplikacji, widzowie. Młodzi wykonawcy podczas sobotniego konkursu powalczą m.in. o prestiżową Nagrodę Jury im. Anny Jantar i opolską Karolinkę, Najlepszy Debiut, Nagrodę Publiczności, Nagrodę Specjalną Programu 1 i Agencji Muzycznej Polskiego Radia, Nagrodę SAWP dla najlepszego debiutanta 54. Festiwalu Polskiej Piosenki 2017 w Opolu, Nagrodę słuchaczy Radia Opole dla najlepszego debiutu oraz Nagrodę ITAKA.

Telewizja Polska stworzyła możliwość zaprezentowania się na opolskiej scenie młodym artystom komponującym własną, różnorodną muzykę. Wszyscy debiutanci wykonają autorskie utwory. W Opolu wystąpią najbardziej wyróżniające się i najlepiej zapowiadające się muzyczne osobowości.

Reżyserem opolskich Debiutów jest Radek Kobiałko.

Zjawiskowa aktorka Edyta Herbuś, nowa gwiazda Telexpressu Rafał Patyra oraz charyzmatyczny Norbi - takie trio w niedzielny wieczór 11 czerwca poprowadzi po raz pierwszy na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki koncert Opole After Party.

- Festiwal w Opolu jest najsłynniejszą sceną muzyczną w Polsce, która tego dnia stanie się również sceną taneczną. Dla mnie to wielka radość powrotu do widzów telewizji publicznej, którzy tak mocno kibicowali mi w jednym z najważniejszych dniu w życiu - konkursie tanecznej Eurowizji. Traktuję to spotkanie, jako sentymentalny powrót do tanecznych korzeni, choć w zupełnie nowej roli – konferansjerki – mówi Edyta Herbuś.

Podczas Opole After Party usłyszymy największe przeboje polskiej muzyki tanecznej. Od big-beatu i prywatek lat 70-tych, przez elektroniczny pop lat 80-tych, po wszelkie odmiany muzyki dance obecnej w Polsce od lat 90-tych. Na scenie pojawi się zaskakujący i oryginalny miks artystów. Od Tercetu Egzotycznego, Wojciecha Gąssowskiego przez Papa D. do Stachursky’ego.

Podczas tego niezapomnianego wieczoru zabrzmią przeboje największych gwiazd polskiej sceny: Urszuli, Kombii, Jerzego Połomskiego, Blue Cafe, grupy Bolter, Haliny Frąckowiak i Izabeli Trojanowskiej. Bez tych hitów nie ma dobrej zabawy.

Norbi zapowiada, że „podczas tego koncertu nawet faceci będą gorący”.

Niezwykłą oprawę muzyczną nadadzą Torres Brothers pod kierownictwem Tomasza Torresa. Reżyserem koncertu jest Konrad Smuga.

Archiwum: Koncerty