Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole -1.5 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

Opolska scena czeka na artystów

Autor Redakcja

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do koncertów konkursowych, które odbędą się w ramach 55. KFPP OPOLE 2018. Telewizja Polska czeka na propozycje do trzech koncertów: "Debiuty", "Premiery" oraz "Przebój na Mundial". Termin nadsyłania utworów mija 30 kwietnia.  

DEBIUTY
Telewizja Polska oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki przyjmują zgłoszenia do Debiutów. Uczestnikami konkursu mogą być solista lub grupa (chór, zespół muzyczny) – posiadający nie więcej, niż jeden wydany album studyjny, długogrający, lub nie mający w dorobku artystycznym wydanego albumu.

>> Regulamin eliminacji TVP
>> Regulamin eliminacji NCPP

 

PREMIERY

W koncercie "Premiery" usłyszymy do dziesięciu utworów, wybranych przez Radę Artystyczną powołana przez TVP S.A. i Miasto Opole. Piosenki powinny posiadać oryginalną muzykę i tekst w języku polskim oraz nie mogą trwać dłużej niż 3 minuty. Nadesłane utworu nie mogą być nagraniami opublikowanymi przed 30 września 2017 roku.

>> Regulamin "Premiery"

 

PRZEBÓJ NA MUNDIAL

Niedzielny koncert piosenki mundialowej wyłoni przebój, który będzie towarzyszyć widzom TVP1 w czasie transmisji Mistrzowst Świata w Piłce Nożnej 2018. Nadesłane utwory powinny posiadać tekst w języku polskim.

>> Regulamin "Przebój na Mundial"