Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole -1.5 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

55. KFPP w Telewizyjnej Jedynce!

Autor Redakcja

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej oraz Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola podpisali porozumienie dotyczące organizacji 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.

Tegoroczny 55. KFPP to aż sześć koncertów: tradycyjnie Debiuty, Premiery, Od Opola do Opola (podsumowujący rok artystyczny) oraz trzy tematyczne: pierwszy związany z jubileuszem 55 lecia KFPP w Opolu, drugi ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, oraz zupełnie nowe wydarzenie: koncert piosenki mundialowej, w tym wybór przeboju, który towarzyszyć będzie transmisjom TVP. Z pewnością nie zabraknie słynnych przebojów jak: „Entliczek pentliczek” „Futbol”, a to wszystko cztery dni przed rozpoczęciem Mundialu w Rosji!

- W 2017 roku Telewizja Polska umocniła swoją pozycję organizatora na rynku prestiżowych widowisk artystycznych i muzycznych. Wrześniowy Festiwal w Opolu był wielkim wydarzeniem artystycznym. Rok 2017 zakończyliśmy fantastycznym Sylwestrem w Zakopanem, z prawie 8 milionową widownią w szczytowym momencie. Nie mamy wątpliwości, że jubileuszowy 55. KFPP w Opolu będzie spektakularnym i pięknym wydarzeniem - powiedział Prezes TVP Jacek Kurski.

Koncepcja artystyczna koncertów została przygotowana została przez Dyrektora Artystycznego Remigiusza Trawińskiego i zespół reżyserów: Konrada Smugę, Bolesława Pawicę i Beatę Szymańską.

- Odczuwam wielką dumę z tego, że obchodzimy stulecie niepodległości, a w tym szczególnym roku dla Polski i dla nas wszystkich również festiwal polskiej piosenki będzie miał wyjątkową oprawę, bo wspólnie z Telewizją Polską i jej pięknymi archiwami. Pokażemy polską piosenkę, jej historię oraz wielki dorobek kulturowy – powiedział Prezydent Opola Arkadiusz Wisniewski. Zapowiedział też, że podczas tegorocznej edycji festiwalu odbędzie się wiele imprez towarzyszących, m.in.: Rajd Festiwalowy z udziałem Artystów, koncert hip hopowy oraz zostaną odsłonięte kolejne gwiazdy w Alei Gwiazd.

Wprowadzeniem do tegorocznego 55 KFPP w Opolu będzie nowa produkcja TVP: program muzyczno-rozrywkowy „Od Opola do Opola” emitowany w wiosennej ramówce, w niedziele, po godz. 21.00.