Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole -1.5 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

Festiwal Opole 2017

Triumf Kasi Cerekwickiej

Autor Redakcja

Główna Nagroda im. Karola Musioła dla najlepszej premiery 2017 roku oraz nagroda ZAiKS za najlepszą kompozycję na konkursie Premier podczas 54. KFPP Opole 2017 wyśpiewała sobie Katarzyna Cerekwicka z piosenką „Bez Ciebie”.

Drugi dzień festiwalu to triumf Katarzyny Cerekwickiej: wokalistka zdobyła w koncercie Premier w sumie aż 3 nagrody! Trzecie wyróżnienie to nagroda ZAiKS za najlepszy tekst, którą otrzymała wspólnie z Romanem Szczepankiem i Anną Dąbrowską za piosenkę „Bez Ciebie”. Nagroda za najlepszą kompozycję – za ten sam utwór – powędrowała głosami Jury do Katarzyny Cerekwickiej, Anny Dąbrowskiej i Jakuba Galińskego.

Piękna kariera wokalistki rozpoczęła się 20 lat temu w „Szansie na Sukces” telewizyjnej Dwójki, gdzie Katarzyna Cerekwicka wykonała piosenkę Ewy Bem „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. Tym samym utworem piosenkarka rozpoczęła recital na koncercie Debiuty. To już trzeci raz, kiedy piosenkarka próbuje swoich sił na opolskiej scenie. Dziś z sukcesem – zdobyła legendarną Karolinkę, czyli Nagrodę im. Karola Musioła.

Wielkiego zwycięzcę konkursu Premier – po raz pierwszy w historii festiwalu – widzowie wybrali w dwóch etapach: najpierw wskazując trzech finalistów, a następnie wyłaniając jednego.

Drugi dzień 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki uświetnili słynni goście: Feel, Kombi i Stan Borys. Koncert prowadzili Agata Konarska i Rafał Brzozowski.