Festiwal Opole 2018

bezchmurnie
Opole 11.2 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

Festiwal Opole 2017

Podróż w sobotni wieczór: Z PRL-u do Polski

Autor Redakcja

Drugą część sobotniego wieczoru (16 września) uświetni niezwykły koncert legendy polskiego kabaretu. Po latach nieobecności w Opolu wystąpi Jan Pietrzak.. 

Jan Pietrzak wraz z młodymi artystami, których zaprosił do projektu, wykona swoje słynne utwory, które przeprowadzą widzów z „PRL-u do Polski”. W koncercie wystąpią m.in.: Paulina Grochowska, Zespół Zayazd, Julia Heichel, Bartek Kurowski, Natalia Sikora, Projekt Patrioci, Adam Kaczmarek, Grupa Świt, Nula Stankiewicz, Kasia Nova, Stanisław Klawe, Marlena Drozdowska i Ryszard Makowski.

Opolska publiczność i widzowie Jedynki usłyszą najbardziej znane utwory Jana Pietrzaka. Na 54. KFPP wykona m.in. „Żeby Polska była Polską”, „Niech żyje Polska”, „Aby do świtu” i „Co zrobimy z naszą wolnością”.

Jan Pietrzak jest twórcą i liderem dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach i Kabaretu pod Egidą, który obchodzi w tym roku 50-lecie swojej działalności. Ponadto autorem tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Niezrównanym komentatorem społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju.