Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole -1.5 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

Festiwal Opole 2017

MOA i Ogień laureatami Debiutów

Autor Redakcja

Zespół MOA z wokalistką Martą Fitowską został laureatem opolskiej Karolinki, głównej nagrody im. Anny Jantar w konkursie „Debiutów”. Młodzi artyści zachwycili Jury wykonując utwór „Ile udźwignie niebo”.

MOA to zespół na czele z delikatną i niebanalną solistką Martą Fitowską, studentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Specjalnością młodej formacji są melodyjne utwory z intrygującej warstwie tekstowej. Zespół ma w dorobku koncerty m.in. podczas Maratonu Piosenki Osobistej, Salwa Festival czy Exodus Festival, a także trasę koncertową w Chinach w lipcu tego roku. MOA pracuje nad swoim debiutanckim albumem.

Zespół Marty Fitowskiej został wyróżniony przez Jury w składzie: Izabela Trojanowska, Prezes Polskiego Radia Opole Piotr Moc, Ryszard Rynkowski, Piotr Cugowski, Marcin Wyrostek, jak i widzowie głosujący poprzez SMS-y i aplikację.

Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę słuchaczy Radia Opole zdobył zespół Ogień, na który w głosowaniu sms-owym i z pomocą aplikacji zagłosowali widzowie i słuchacze opolskiej rozgłośni. Formacja na czele z Filipem Popowem, wokalistą i autorem tekstów, wyśpiewała nagrody piosenką „Mary Jane”.

„Debiuty” to konkurs dla młodych artystów, komponujących własną, oryginalną muzykę. Wszyscy debiutanci wykonują autorskie utwory. Do konkursu w Opolu zakwalifikowały się wyróżniające się i najlepiej zapowiadające muzyczne osobowości.