Festiwal Opole 2018

słabe opady deszczu
Opole 13.6 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

Festiwal Opole 2016

SuperPremiery / SuperJedynki

Autor Redakcja

W sobotni wieczór, 4 czerwca br. od godz. 20:30, widzowie obejrzą dwa koncerty – „SuperPremiery” i „SuperJedynki” – w stylistyce „Teleexpressu”, jednego z najbardziej popularnych programów TVP1, który w tym roku obchodzi jubileusz 30 lat swojego istnienia. Poprowadzi je Teleexpressowa ekipa w składzie: Beata Chmielowska-Olech, Marek Sierocki i Maciej Orłoś. Reżyserem i autorem scenariusza obu sobotnich koncertów jest Radek Kobiałko.

W tym roku do „SuperPremier”, jednego z najstarszych koncertów Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, zgłosiło się 187 wykonawców. W drodze eliminacji komisja konkursowa złożona z przedstawicieli TVP1, Polskiego Radia oraz przedstawiciela Miasta Opole wyłoniła 10 artystów, których utwory mają szansę stać się hitami lata. O zwycięstwo walczyć będą: Kasia Wilk, Szymon Chodyniecki, Mateusz Mijal, Mesajah, Janusz Radek oraz zespoły: Wilki, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Red Lips, Feel i Loka oraz dodatkowo, jako jedenasta – Dominika Barabas, którą - zgodnie z regulaminem konkursu „SuperPremiery” - Telewizja Polska zaprosiła do udziału w koncercie. Podczas koncertu z recitalem wystąpi Halina Frąckowiak, której gwiazda zostanie odsłonięta tego samego dnia w Opolskiej Alei Gwiazd, a także laureat nagrody Grammy - Włodek Pawlik z zespołem, który wykona medley największych polskich przebojów 30-lecia „Teleexpressu”.

Koncert „SuperJedynek” wypełnią wizytówki wykonawców przygotowane i prezentowane w Teleexpressowym stylu przez Marka Sierockiego. Pojawią się też unikalne, archiwalne materiały pokazujące gwiazdy koncertu, czy też samych prowadzących z przed wielu lat. Będzie to sentymentalna podróż pełna humoru, gwarantująca dobrą zabawę. Podczas koncertu wystąpią m.in.: Pectus, Kombii, Stanisława Celińska, Marcelina, Sarsa, Michał Szpak, Kortez i Andrzej Piaseczny.