Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole 5.4 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

Festiwal Opole 2015

TVP już w amfiteatrze

Autor Redakcja

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej już za niecałe dwa tygodnie. W Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu trwa budowa scenografii, która ma być gotowa w przyszły poniedziałek, przed pierwszymi próbami.

Tegoroczna scenografia będzie inna, niż te, które pamiętamy z ostatnich lat. Mocno zabuduje amfiteatr tworząc zdumiewający efekt. - zapowiada Mikołaj Dobrowolski, Rzecznik Prasowy 52. KFPP. Całą kontrukcję ożywi światło oraz wizualzacje, które będą nawet w podłodze! - zaznacza Dobrowolski.

Na scenie pojawią się również dodatkowe elementy przygotowane specjalnie do koncertu "Scenki i obscenki czyli Jeremiego Przybory piosenki!". 

Pojawi się również tradycyjny punkt festiwalowych scenografii: - Jednym z najważniejszych elementów wystroju sceny będzie napis "Opole 2015" umieszczony na stałe. - dodaje Dobrowolski.

Całość będzie gotowa do przyszłego poniedziałku. We wtorek na scenie usłyszymy pierwszych artystów, którzy biorą udział w koncercie galowym "Muzyczna biografia – 90 lat Polskiego Radia".

W tym roku scenografia oraz zaplecze techniczne zajmie mniej więcej 800 z 3,7 tys. krzesełek. 

Festiwalowy tydzień to nie tylko próby w amfiteatrze, a również imprezy okołofestiwalowe organizowane przez Miasto Opole. Więcej informacji na stronie www.opole.pl