Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole 5.4 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

Festiwal Opole 2015

Pierwsze emocje za nami!

Autor Redakcja

W niesprzyjających warunkach pogodowych zakończył się wczoraj pierwszy dzień festiwalu. Na scenie pojawiło się kilkudziesięciu artystów wykonujących znane polskie przeboje.

W koncercie ,,Ktoś mnie pokochał, czyli SuperDebiuty ze Skaldami!” zwyciężył duet Justyna Panfilewicz i Mariusz Wawrzyńczak, którzy jako laureaci tradycyjnie otrzymali statuetkę opolskiej Karolinki. W kolejnym koncercie uczczono pamięć Jeremiego Przybory, znanego doskonale z Kabaretu Starszych Panów. Kilkudziesięciu artystów wykonało na scenie jego utwory w nowych aranżacjach. Deszcz nie pozwolił widzom bez przeszkód podziwiać widowisko wyreżyserowane przez Magdę Umer. 

Dziś przed nami dwa Super koncerty: SuperPremiery i SuperJedynki oraz recital Edyty Górniak z okazji 25-lecia pracy na scenie. w pierwszym koncercie artyści będą walczyć o nagrodę SuperPremier. Galę poprowadzi Paulina Chylewska oraz kabaret Paranienormalni. W koncercie SuperJedynek wystąpią gwiazdy, które zwyciężyły w wyniku głosowania w pięciu kategoriach: SuperArtystka, SuperArtysta, SuperZespół, SuperPrzebój oraz SuperAlbum. Koncert poprowadzi duet doskonały Katarzyna Pakosińska i Artur Orzech. 

Spotykamy się dziś w Amfiteatrze i w telewizyjnej Jedynce o 20:25!