Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole -1.5 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

Festiwal Opole 2015

Opole52 już w czerwcu!

Autor Redakcja

W połowie czerwca plejada gwiazd polskiej sceny muzycznej zawita do Opola! Telewizja Polska zdradza pierwsze szczegóły tegorocznego Festiwalu, który odbędzie się w dniach 12-14 czerwca. 

Odświeżona formuła

W trakcie festiwalowego weekendu nie zabraknie znanych i lubianych przez widzów superkoncertów: SuperJedynki, SuperDebiuty, SuperPremiery. Zestaw koncertów w Programie 52. KFPP będzie nieco inny. W tym roku to SuperDebiuty2015 otworzą Festiwal w Opolu. Debiutujący artyści zaśpiewają piosenki z repertuaru Zespołu Skaldowie. 

Drugiego dnia poznamy laureatów SuperJedynek, a następnie SuperPremier. Wisienką na torcie sobotniego wieczoru będzie recital diwy, której nazwisko budzi od lat wiele emocji.  

Zmianie ulegnie również Kabareton, którego widzowie nie zobaczą już w tradycyjnej formie jednego koncertu. 

SuperSobota

Koncerty sobotnie budzą od lat największe emocje. Opolskie Premiery oraz SuperJedynki dzięki swojej renomie są najważniejszymi nagrodami muzycznym w Polsce. Telewizja Polska otrzymała ponad 150 zgłoszeń do SuperPremier, jednak na scenie usłyszmy tylko 10 artystów. Listę premierowych utworów poznamy już 8 maja.

Jednak, w sobotę, w pierwszej kolejności usłyszmy laureatów plebiscytów SuperJedynki2015. Nominowani powalczą w pięciu kategoriach: SuperPrzebój, SuperAlbum, SuperArtystka, SuperArtysta oraz SuperZespół. 

Weekend pełen jubileuszy

W Programie Festiwalu znajdą się również dwa koncerty jubileuszowe. Piątkowy koncert, z okazji rocznicy urodzin jednego z najwybitniejszych polskich artystów, wyreżyseruje Magda Umer - autorka kultowego koncertu "Zielono mi" pamięci Agnieszki Osieckiej z 1997 roku. 

Niedzielny koncert będzie pomostem między epokami polskiej piosenki. Widzowie usłyszą przeboje, które królowały przez ostatnie 90 lat. Publiczność w opolskim amfiteatrze będzie uczestniczyła w multimedialny koncert, dzięki któremu poczują jak przez lata ewoluowała muzyka rozrywkowa w Polsce. Dwuczęściowy koncert zakończy trzydniową imprezę. 

"Opole! Kocham Cię!" w TVP1

Nowy sezon felietonów promujących Festiwal w Opolu, planowany jest na festiwalowy tydzień: 8-12.06, godz: 17:25. Ostatni odcinek podsumowujący 52. KFPP będzie można objerzeć 14.06 o godzinie 18:25.


Cały Program tegorocznego "Opola" oraz listę arystów biorących udział w koncertach poznamy podczas konferencji prasowej zaplanownej na 26.05. Partnerami Festiwalu są: Radiowa Jedynka (Polskie Radio) i Super Express.