Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole -1.5 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

Wykonawcy gotowi na festiwal

Autor Redakcja

Trzeci z kolei dzień prób do opolskiego święta dobiegł końca. Na scenie wybrzmiały ostatnie dźwięki piosenek prezentowanych podczas festiwalu. Przed całym widowiskiem artyści muszą przejść jeszcze tylko próby generalne.

Wyjątkowo zapowiada się wieczór SuperPremier - Kasia Pakosińska i Basia Kurdej – Szatan otworzą koncert z roześmianą piosenką i uśmiechem na twarzy, w towarzystwie zespołu Leszcze i grupy tanecznej Volt. Na próbach tego uśmiechu nie brakowało nikomu, ponieważ wreszcie podczas tygodnia festiwalowego pojawiło się słońce.

Na scenie podczas prób pojawił się też Mrozu. Wokalista pierwszy raz wystąpi na festiwalu i zaśpiewa najnowszy singiel ,,Nie mamy nic do stracenia”. Debiut na opolskiej scenie to spełnienie jego marzeń - ,,Jestem bardzo podekscytowany, mając na uwadze ile gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej występowało na tej scenie. Marzyło mi się wystąpienie w Opolu, ten sen się spełnił i na pewno dam z siebie wszystko” – podkreśla Mrozu.

Na pewno wszystko dadzą z siebie Ryszard Rynkowski, Jacek Cygan i Sylwia Grzeszczak, którzy zaśpiewają razem na zakończenie SuperPremier. To ciekawe połączenie będzie specjalnym występem podczas pierwszego dnia festiwalu.

Czwartkowe próby obejmowały również koncert SuperDebiutów. Dla debiutantów ten dzień był pierwszym na opolskiej scenie. Ich piosenki zabrzmią podczas piątkowego koncertu, tuż po SuperPremierach.

Od dziś można już odliczać godziny do rozpoczęcia 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

>> Zdjęcia z prób