Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole 5.4 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

Rusza opolska machina!

Autor Redakcja

Artyści znani i mniej znani mogą już od dziś pobrać regulaminy koncertów konkursowych: SuperDebiuty, SuperPremiery, SuperJedynki.  Dzisiejszego dnia ujawniamy również nominacje do plebiscytu SuperJedynki 2014, który rusza już 7 kwietnia!

SuperJedynki

Bijący rekordy popularność koncert SuperJedynki planowany jest na drugi dzień Festiwalu, sobotę 7 czerwca. W tym roku formuła koncertu zostaje odświeżona. Nie zobaczymy muzycznych pojedynków na scenie. Koncert będzie miał charakter muzycznej gali honorującej najpopularniejszych artystów i doceniającej nowe najpopularniejsze przeboje.

Tegoroczny plebiscyt odbędzie się w dniach 7-30 kwietnia. Głosowanie odbędzie się we współpracy z partnerami redakcyjnymi koncertu „SuperJedynki 2014: Programem 1 Polskiego Radia, dziennikiem Super Express, portalem internetowym ONET.pl, a także na antenie telewizyjnej TVP1.

Nominacje:

SuperArtystka
>> Sylwia Grzeszczak
>> Halina Mlynkova
>> Ewa Farna

SuperArtysta
>> Dawid Podsiadło
>> Kamil Bednarek
>> Igor Herbut

SuperZespół
>> Piersi
>> Bracia
>> Golec U’Orkiestra

SuperAlbum
>> „Komponując siebie” Sylwia Grzeszczak
>> „Comfort and Happiness” Dawid Podsiadło
>> „(W)Inna” Ewa Farna

SuperPrzebój
>> „Księżniczka” Sylwia Grzeszczak
>> „To co nam było” Red Lips
>> „Bałkanica” Piersi

Ponadto w koncercie przyznane zostaną nagrody poza plebiscytowe w kategoriach: SuperArtysta bez granic, SuperGwiazda w sieci i SuperShow. Widzowie podczas głosowania sms w czasie trwania koncertu wybiorą dodatkową SuperJedynkę TVP1 dla najlepszego występu i najpopularniejszej gwiazdy koncertu.

>> Regulamin SuperJedynki 2014

SuperPremiery

Dzięki zmienionej formule regulaminu – każda piosenka wydana od ostatniej edycji Festiwalu w Opolu ma szanse stać się przebojem tegorocznego Festiwalu. 51. KFPP w Opolu otworzy koncert SuperPremiery - najstarszy koncert realizowany w ramach festiwali opolskich, w którym gwiazdy koncertu walczą o nagrodę im. Karola Musioła.

Artyści, chętni wzięcia udziału w tegorocznym konkursie SuperPremier, mogą zgłaszać swoje utwory do 24 kwietnia 2014 r. Zgłaszane piosenki, długością nieprzekraczające 3:30 min, nie mogą być nagraniami opublikowanymi przed 1 września 2013 r. Listę piosenek premierowych, w ilości nie większej niż 10, Telewizja Polska opublikuje 14 maja br. 

>> Regulamin SuperPremiery 2014

SuperDebiuty

Wzorem lat ubiegłych, tak i tegoroczne Debiuty odbędą się pod egidą znanego artysty. Wyjątkowy koncert wypełniony zostanie przebojami z repertuaru Czesława Niemena. Gościem honorowym koncertu będzie Pani Natalia Niemen.

Chętne osoby (bądź zespoły), które wydały tylko jedną (debiutancką) płytę, mogą wysyłać zgłoszenia do 24 kwietnia 2014 r. Nabór wykonawców do otwartego konkursu muzycznego prowadzi Redakcja Rozrywki i Oprawy TVP 1 wspólnie z gościem honorowym.

>> Regulamin SuperDebiuty 2014

Program 51. KFPP w Opolu wypełniony jest atrakcjami, gwiazdami i przebojami. Systematycznie będziemy zdradzać kolejne szczegóły dotyczące tej największej muzycznej imprezy.