Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole -1.5 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

Pierwsza wystawa w siedzibie Muzeum Piosenki Polskiej + KONKURS

Autor Redakcja

Muzeum Piosenki Polskiej wraz z  Grupą Entropia Słowa w Opolu przygotowali wystawę „Nastroje, nas troje. Epilog”, która odbędzie się w dniach 7 – 15 czerwca 2014 r. (godz. 11.00 – 19.00). 

Wystawa będzie powrotem do legendarnego koncertu z 1977r., kiedy to na scenie opolskiego amfiteatru znalazły się trzy wielkie osobowości piosenki polskiej: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski i Janusz Kofta, a polscy artyści skupieni wokół wielkiego stołu wykonywali ich najpiękniejsze piosenki. Podobną konwencję będzie miała wystawa, na której zaproszeni goście zasiądą przy stole, przy którym będzie można wysłuchać interpretacji wierszy Osieckiej, Młynarskiego i Kofty nagranych przez najlepszych polskich aktorów, piosenkarzy i osobowości telewizyjne. Kuratorem wystawy jest Artur Wolski z Entropii Słowa.

Wystawie towarzyszył będzie film o historii festiwalu w Opolu „Dobry wieczór, Opole! Festiwal - legenda”. Autorzy chcą przypomnieć, ożywić, a niektórym przybliżyć najciekawsze zdarzenia i przełomowe momenty „Opola“; najważniejsze spotkania twórców, debiuty gwiazd, zakulisowe anegdoty. O dziejach tej jednej z największych polskich imprez opowiadać będą z punktu widzenia konferansjera.

Podczas wystawy będzie wyświetlany film, o każdej pełnej godzinie (między 11.00 a 19.00) w kinie Muzeum (wejście od ul. Ostrówek, wstęp wolny). Na antenie TVP Rozrywka film zostanie wyemitowany w piątek, 6.06.2014 o godz. 18.55 oraz w sobotę, 7.06. o godz. 22.35.

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na tę wystawę!
Aby otrzymać wejściówkę wystarczy odpowiedzieć na pytanie:
Z jakimi trzema Panami Maryla Rodowicz wykonała piosenkę Sing Sing podczas koncertu "Nastroje – nas troje"?
Na odpowiedzi czekamy, do 4 czerwca br. (godz. 12), pod adresem redakcja@festiwalopole.com

Jeden bilet uprawnia do wejścia dwie osoby na wystawę 5 czerwca, godz. 18:00

>> Regulamin konkursu