Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole 5.4 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

Donatan&Cleo, Margaret i Feel z SuperJedynakmi!

Autor Redakcja

Tegoroczne SuperJedynki będą bogate w nagrody. Poza pięcioma kategoriami konkursowymi, Telewizja Polska wręczy trzy statuetki dodatkowe. 

Niespodzianką koncertu będzie Maryla Rodowicz – „Artystka wykona piosenki, których nigdy nie śpiewała. Znane wszystkim przeboje zaprezentuje po raz pierwszy w sobotę. Mogę obiecać, że podczas występów Maryli, każdy  nas będzie się świetnie bawić” – zapewnia Mikołaj Dobrowolski, rzecznik 51. KFPP.

W sobotni wieczór w amfiteatrze usłyszeć będzie można hity, które towarzyszą nam od roku. Zmieniając formułę koncertu, Telewizja Polska chce uatrakcyjnić widowisko: „W tym roku nie zobaczymy muzycznych pojedynków na scenie, widzowie od razu usłyszą laureata w danej kategorii” – informuje Dobrowolski.

Poza kategoriami konkursowymi, wręczone zostaną statuetki dodatkowe. Nagrodę SuperGwiazda w sieci otrzyma Donatan&Cleo za ponad 40 mln wyświetleń przeboju „My Słowianie”. W ręce Margaret trafi statuetka SuperArtysta bez granic, za największą popularność poza granicami Polski. W trzeciej kategorii specjalnej SuperShow nagrodę otrzyma Zespół Feel, za największą ilość koncertów.

Do jednego z artystów, występujących podczas koncertu, trafi statuetka The SuperOne of Poland!

Laureatów w kategoriach: SuperArtystka, SuperArtysta, SuperZespół, SuperPrzebój i SuperPłyta poznamy już w sobotę – 7 czerwca. Koncert SuperJedynki 2014 rozpocznie się recitalem Edyty Geppert. Transmisja na wybranych kanałach TVP od godziny 20.30.

Zobacz zdjęcia z prób do koncertu SuperJedynki 2014.