Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole -1.5 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

„Dobry wieczór, Opole! Festiwal - legenda”

Autor Redakcja

„Dobry wieczór, Opole! Festiwal - legenda” – dokument o historii Festiwalu Piosenki Polskiej opowiedziany z punktu widzenia konferansjera – pokaże TVP Rozrywka w piątek 6 czerwca 2014 r. (godz. 18.55).

Reżyser filmu Tomasz Knittel przypomina najciekawsze wydarzenia, przełomowe momenty Festiwalu, spotkania twórców, debiuty gwiazd, zakulisowe anegdoty. Jedną z największych w Polsce imprez muzycznych wspominają osoby, które prowadziły festiwalowe koncerty, m.in.: Wojciech Młynarski, Tadeusz Sznuk, Jacek Fedorowicz, Wojciech Mann, Krzysztof Materna, Krystyna Loska, Maria Szabłowska, Magda Umer, Marcin Daniec, Katarzyna Pakosińska, Grażyna Torbicka. Narratorem jest dziennikarz muzyczny Artur Orzech. 

Przedpremierowy pokaz odbędzie się 5 czerwca w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Będzie towarzyszył wystawie "Nastroje, nas troje. Epilog", poświęconej legendarnemu koncertowi festiwalowemu z 1977 r. Zaprezentowano na nim piosenki Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jonasza Kofty. TVP Rozrywka jest patronem medialnym wystawy. 

Na antenie TVP Rozrywka film zostanie wyemitowany w piątek, 6.06.2014 o godz. 18.55 oraz w sobotę, 7.06. o godz. 22.35.

Film „Dobry wieczór, Opole! Festiwal - legenda” to kolejna koprodukcja TVP Rozrywka i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Jesienią 2013 roku powstał cykl „Muzeum Polskiej Piosenki, czyli historia jednego przeboju”. W każdym z 24 odcinków cyklu jest przedstawiona historia jednego rodzimego hitu sprzed lat. Program jest emitowany w TVP Rozrywka, TVP1, TVP2 i TVP Polonia. Od piątku do niedzieli (6-8 czerwca) w studiu festiwalowym spotkania z gwiazdami i gośćmi Festiwalu. Gospodarzem studia będzie Grzegorz Dolniak – znany widzom TVP Rozrywka z programu „szperacze.tv”.

Po zakończeniu transmisji w Jedynce, TVP Rozrywka pokaże wszystkie festiwalowe koncerty. Zapowiadają się najdłuższe wieczory w historii Festiwalu, które potrwają do rana. Koncerty widzowie będą mogli też zobaczyć następnego dnia od godz. 16.00. 

W festiwalowy nastrój widzów TVP Rozrywka wprowadzi cykl programów „Opole - kocham cię”, które pojawią się na antenie od poniedziałku 2 czerwca.

fot: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu/Witold Chojnacki