Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole -1.5 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

TVP promuje Festiwal

Autor Redakcja

Telewizja Polska rozpoczęła dwutygodniową promocję 50. KFPP OPOLE 2013. Na antenie TVP1 widzowie będą stopniowo wprowadzani w festiwalową atmosferę.

TVP promuje Festiwal

Jednak tegoroczna promocja rozpoczęła się wcześniej niż w latach ubiegłych. Od marca widzowie Jedynki mogli poznawać historię Festiwalu w programie "Opole! Kocham Cię".

Główna promocja zaczyna się w pierwszy weekend czerwca od emisji czołówki Festiwalu przypiętej do najważniejszych pozycji antenowych TVP1. Równocześnie etapami będą zdradzane szczegóły programu w zwiastunach koncertów oraz zwiastunach wizerunkowych. Całość będzie reklamowana hasłem "Opole! Kocham Cię!".

Grafika Festiwalu, która pojawiła się w tegorocznym logo, jest spójna z grafiką plakatową, banerową i biletową - motyw ten zaczerpnięty jest z nowej czołówki Festiwalu. Projekt oprawy ma podkreślać wyjątkową, jubileuszową, 50. edycję Festiwalu.

Scenografia będzie zawierała specjalnie rozmieszczone ekrany diodowe do projekcji i wizualizacji. Wszystkie elementy brzegowe mają optycznie powiększyć scenę Amfiteatru. Poważnym problemem jest Wieża Piastowska, która aktualnie jest w remoncie. Jest to jeden z rozpoznawalnych i charakterystycznych symboli Festiwalu w Opolu. Dopiero po zainstalowaniu wszystkich elementów scenografii brzegowej Amfiteatru, rozmieszczeniu świateł oraz techniki kamerowej będzie można sprawdzić jak będzie przebiegała realizacja telewizyjna i czy Wieża w tym roku będzie obecna w telewizorach widzów.