Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole 5.4 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

SuperJedynki 2013

Autor Redakcja

- scenariusz i reżyseria: Leszek Kumański
- prowadzenie: Katarzyna Pakosińska i Artur Orzech

SuperJedynki2013 – opolskie show muzyczne jest finałem popularnego plebiscytu muzycznego, wspólnie organizowanego przez Program 1 Telewizji Polskiej, Polskie Radio Program 1 i Super Express. W koncercie SuperJedynki2013 na scenie spotka się po dwóch artystów rywalizujących w każdej z pięciu kategorii – gwiazdy staną do walki na przeboje. Widzowie będą mogli na żywo poczuć siłę współzawodnictwa, prawdziwych emocji i konkurowania artystów – a w ich rękach (głosowanie SMS) jest ostatecznie rozstrzygnięcie i przyznanie nagrody.

Plebiscyt SuperJedynki odbywa się w trzech etapach: etap I – wyłonienie nominowanych (na podstawie oficjalnych list sprzedaży płyt i list najczęściej „granych” utworów w stacjach radiowych); etap II – to głosowania czytelników, słuchaczy i internautów; etap III – głosowanie widzów na żywo podczas koncertu w Opolu (SMS-y).

Podkreślając wyjątkowy jubileuszowy charakter tegorocznego Festiwalu w tej edycji SuperJedynek pojawią się gwiazdy specjalne – artyści, którzy przez lata najczęściej byli nagradzani przez widzów w tym plebiscycie. Gwiazdy przygotują specjalnie jubileuszowe mini-recitale. Wśród artystów z największą liczbą statuetek SuperJedynek w historii tego plebiscytu znaleźli się: Bajm, Ania Wyszkoni, IRA, Sylwia Grzeszczak i Blue Cafe.

Podczas Festiwalu w koncercie SuperJedynek walczyć będą:

>> SuperArtysta
- Rafał Brzozowski
- Donatan

>> SuperArtystka
- Ewelina Lisowska
- Jula

>> SuperZespół
- Enej
- Pectus

>> SuperAlbum
- „Myśliwiecka” Artur Andrus
- „Bawię się świetnie”Ania Dąbrowska

>> SuperPrzebój
- „Skrzydlate ręce” Enej
- „Prawdziwe powietrze” Loka

Nominacje były przygotowane w oparciu o rankingi Związku Producentów Audio Video: oficjalną listę sprzedaży albumów fonograficznych – Olis i listę najczęściej odtwarzanych utworów słowno-muzycznych w stacjach radiowych i telewizyjnych – Air Plays w okresie: 18.06.2012 r – 24.03.2013 r.