Festiwal Opole 2018

lekkie zachmurzenie
Opole 5.4 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

KULTowePrzeboje

Autor Redakcja

K U L T

Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie „Remont”. KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od 30 lat.
Nagrali 14 płyt długogrających: Kult, Posłuchaj to do ciebie, Spokojnie, Tan, Kaseta, 45/89, Your Eyes, Tata Kazika, Muj Wydawca, Tata 2 , Ostateczny Krach Systemu Korporacji, Salon Recreativo , Poligono Industrial, Hurrra!!!
Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów, np.”Piosenka młodych wioślarzy”, „Do Ani”, „Krew Boga”, „Polska”, „Parada wspomnień”, „Rząd oficjalny”, „Baranek”, „Kochaj mnie, a będę twoją”, „Gdy nie ma dzieci” i inne.
Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na kilku koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Ich koncerty to ponad 2-godzinne spektakle.
Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym, ale i komercyjnym.

Skład:
Kazik Staszewski -śpiew, saksofon
Janusz Grudziński – klawisze
Piotr Morawiec – gitara
Ireneusz Wereński – bas
Wojciech Jabłoński – gitara
Tomasz Goehs – perkusja
Tomasz Zdunek – trąbka
Tomasz Glazik – saksofon tenorowy, saksofon barytonowy
Jarosław Ważny – puzon

Podczas koncertu usłyszymy takie przeboje, jak: „Polska”, „Lewy czerwcowy”, „Arahija”, „Baranek”, „Celina”, „Gdy nie ma dzieci”, „Po co wolność”, „Wódka”, „Parada wspomnień”, „Amnezja”.