Festiwal Opole 2018

słabe opady deszczu
Opole 12.2 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

Festiwalowe Radio Opole

Autor Redakcja

25 maja, na tydzień przed tegorocznym 49. Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu uruchamiamy Festiwalowe Radio Opole - czyli internetowy, całodobowy kanał muzyczny, który będzie poświęcony w całości Krajowemu Festiwalowi Piosenki Polskiej w Opolu.

Festiwalowe Radio Opole

Playlista Festiwalowego Radia Opole zawiera ponad 700 najlepszych piosenek z wszystkich 48 festiwali, a codziennie - w porze wieczornej - będzie emitowany jeden koncert w całości (w sumie będzie 17 najlepszych koncertów z przekroju całej historii festiwalu). Oto niektóre z nich: VII KFPP- "Każdy kiedyś zaczynał", XIV KFPP- "Koncert jubileuszowy z okazji XXX-lecia Polskich Nagrań", XXVI KFPP- "Krajowa Scena Młodzieżowa".

Na www.radio.opole.pl pojawi się także piętnaście 20-minutowych audycji słowno-muzycznych z radiowego archiwum, w których usłyszymy historię pierwszych opolskich festiwali piosenki polskiej.

- Nikt inny nie ma tylu archiwalnych nagrań z opolskich festiwali. Radio Opole rejestrowało tę imprezę od samego początku - wyjaśnia Tomasz Bazan, kierownik muzyczny Radia Opole. - W naszych zbiorach znajdują się taśmy, które od wielu lat nie były odtwarzane. W epoce specjalistycznych, tematycznych kanałów muzycznych, możemy zaskoczyć miłośników polskiej muzyki unikatowymi nagraniami. To prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą posłuchać najbardziej znanych polskich przebojów sprzed lat, wielkich gwiazd i zapomnianych artystów występujących na największym przeglądzie polskiej piosenki.

Zapraszamy do słuchania 25.05.2012 od godziny 10:00. Kończymy 10.06.2012 o godzinie 00:00.

Zaczynamy od wieczoru pt. "Krajowa Scena Młodzieżowa" z 26. KFPP z 1989 roku. Zagrali wtedy: Tilt, Sztywny Pal Azji i Aya RL.

>>Radio Opole
>>Kanał Festiwalowe Radio Opole