Festiwal Opole 2018

pochmurno z przejaśnieniami
Opole -4.8 °C

Program

Festiwal na facebook'u!

Telehity w Teleexpressowym tempie

Autor Redakcja

Tegoroczne emocje festiwalowe rozpoczną się w piątek, 10 czerwca koncertem „Telehity w Teleexpressowym tempie” w reżyserii Małgorzaty Kosturkiewicz. Jest to widowisko muzyczne z okazji 25-lecia „Teleexpressu”. Koncert poprowadzi, w teleexpressowym rytmie Mr. Teleexpress, czyli Maciej Orłoś, do którego dołączą Mr. Telehit – Marek Sierocki oraz Miss Teleexpress – Beata Chmielowska-Olech.
Wśród wykonawców zobaczymy Marylę Rodowicz, Patrycję Markowską, Piotra Kupichę z zespołem Feel, Ryszarda Rynkowskiego, Afromental, Andrzeja Piasecznego oraz Kombii i Blue Cafe. Wykonawców będą wspierać muzycy z Orkiestry Polskiego Radia pod dyrekcją Tomasza Szymusia.
Podczas pierwszego muzycznego spotkania w Opolu przypomnimy sobie wybrane wydarzenia w polskiej muzyce rozrywkowej ostatnich 25 lat na tle wydarzeń muzycznych na świecie. Ilustracją tej „konfrontacji” będą materiały archiwalne „Teleexpressu”, połączone z występami na żywo polskich wykonawców. Całość uzupełnią popularne utwory obecne dziś na playlistach rozgłośni radiowych.